Блог » Для ФОПів діятимуть нові правила роботи з 2022 року

Для ФОПів діятимуть нові правила роботи з 2022 року

01.12.2021 20:05
Для ФОПів діятимуть нові правила роботи з 2022 року

Фізичні особи підприємницької діяльності зобов’яжуть використовувати реєстратори розрахункових операцій з 1 січня 2022 року.

 Це введення не стосуватиметься самозайнятих (ФОПи першої групи з обігом до 1 млн на рік і без найнятих співробітників) та тих, хто не проводить розрахункові операції (працюють лише з бізнесом), тобто у кого діяльність не передбачає касових операцій. На перших етапах перевірок обіцяють не проводити.

Що очікує влада від таких нововведень? Передбачається, що такі заходи сприятимуть підвищенню загального рівня податкової культури та захисту споживачів за рахунок поетапного розширення фіскалізації розрахункових операцій та запровадження інноваційних технологічних рішень у вигляді програмних реєстраторів розрахункових операцій як альтернативи класичним РРО. Так, функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій (комп’ютер, планшет, смартфон), на який встановлено відповідне програмне забезпечення.

Тепер поговоримо про переваги та недоліки цих змін. Звичайно, для деяких підприємців це буде складніший процес переходу, оскільки їм доведеться відмовитися від звичних «ручних» способів ведення бізнесу та перейти на більш сучасні та автоматизовані. І от далі постає питання, куди звертатися, та яке програмне забезпечення обрати.

Приміром, якщо у вас невеликий магазин чи кафе або салон краси, відповідно вам не потрібна дорога та складна техніка. У цьому разі ви можете скористатися програмним РРО і видавати чек просто з вашого смартфона за допомогою QR-коду, спеціального додатку, через чат-бот або надсилати на електронну адресу клієнта. Компанії, які мають власну доставку, можуть реєструвати чек вже при видачі товару. Кур’єр зможе видати чек на той товар, який підійшов покупцеві і жодних повернень робити не потрібно. Якщо ж у вас уже є 1С чи власна CRM система – не проблема, програмний РРО можна легко інтегрувати, оскільки він чудово підходить як для бізнесів з невеликою кількістю чеків та товарних позицій, так і для малого бізнесу та навіть для тих, які мають власну облікову систему або сайт.

Обираючи програмне забезпечення, користувачі переважно занижують свої потреби, а потім у процесі користування розчаровуються в виборі. Тому наша порада – спілкуйтеся з фахівцями, які професійно уже на етапі консультації можуть виявити всі бізнес-процеси, які вам потрібно автоматизувати та відразу запропонувати альтернативні варіанти.

Приміром, чи можливо підприємцю автоматизувати замовлення у торгівлі? Це не тільки можливо, а й потрібно!

І ось що ви можете отримати при цьому:

  •  електронний графік замовлень;
  •  автоматичне виконання запланованих замовлень;
  •  налаштування замовлень;
  •  експорт та друк;
  •  контроль відповідності замовленого товару та фактичного приходу.

Тому не зволікайте і плануйте ширшу автоматизацію бізнесу, ніж просто встановлення та налаштування РРО чи програмного РРО.

Контакти

Контакти ТОВ “СКРИПТ СОЛЮШН”
м. Луцьк,

вул. Конякіна, 18в